SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading

BACALAR TÜTMEYE HAZIRLANIYOR!

2022-11-28 14:09

Vakfıkebir Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun, MHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Orhan Burhan Baltürk, OSB Müdürü Duygu Sağlam, Vakfıkebir Belediye Meclisi Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, ilgili muhtarlar ve OSB Mütevelli Heyeti üyeleri ile birlikte çalışmaların devam ettiği Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundular. Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta çalışmaların planlandığı şekilde devam ettiğini ifade ederek 3 yıl içerisinde bacaların tütmeye başlayacağının müjdesini verdi.

17 FİRMAYA 27 PARSEL TAHSİS EDİLDİ

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, “Bugün sizlere yapılan çalışmaları göstermek ve kamuoyunu bilgilendirmek için buraya geldik. Çok ciddi çalışmalar yapılıyor. Çok büyük emekler verildi. Organize Sanayi Bölgesi yolumuz karayollarımız tarafından yapılıyor. Çok hızlı bir çalışma var burada. Buradaki çalışmalar bittikten sonra acele kamulaştırma kararı ile sahilden de çalışmalar başlayacak. Burası OSB’mizin can damarı. Şuanda hem yol firmamız, hem altyapı firmamız çalışıyor. 2023 yılı sonunda tüm altyapı çalışmalarımızı tamamlamayı hedefliyoruz. 17 firmaya 27 parsel tahsis etti. Gerçekten yatırım yapacak istihdam sağlayacak firmalara tahsis yapmaya özen gösteriyoruz. İnşallah 3 yıl içerisinde burada bacalar tütmeye başlayacaktır. Böyle önemli bir yatırımın ilçemize gelmesini sağlayan Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na, bir önceki Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan’a ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekilimiz Sayın Muhammet Balta’ya, AK Parti Trabzon Milletvekillerimiz Adnan Günnar’a, Bahar Ayvazoğlu’na, Salih Cora’ya, Trabzon Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu’na, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’na, Karayolları Genel Müdürümüz Sayın Abdülkadir Uraloğlu'na ve Bölge Müdürlerimize, şükranlarımızı sunuyoruz. OSB’miz için geçmişten günümüze emek veren tüm Bakanlarımıza, Valilerimize, Milletvekillerimize, Kaymakamlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, siyasetçilerimize ve katkısı olan herkese şahsım ve ilçem adına bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KÜÇÜK BİR ŞEHİR KURUYORUZ

Vakfıkebir Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan ise, “Buraya uzun yıllardan beri yürütülen hummalı çalışmaların sonucundaki süreci beraber görmeye geldik. Karayolları müteahhidi yaklaşık 6.5 kilometrelik yolun yapım çalışmalarına devam ediyor. Altyapı çalışmaları da sürüyor. Biz aslında burada küçük bir şehir kurmaya çalışıyoruz. Bu küçük şehir ekonomiye ciddi katkılar yapacak. İstihdam imkanı olsun ki ilçemiz göç vermesin. Süreçte hiçbir tıkanıklık yok. Sayın Valimiz, Sayın Milletvekilimiz ve Çevre Komisyon Başkanımız bizlere ciddi destekler veriyorlar. Belediye Başkanımızın burada büyük emekleri var. Burada bacalar tüttüğü zaman birçok insana ekmek kapısı olacak. Hepimiz için bir değer. Gelip görmek gerekiyor. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.