SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading
SANAYİ BÖLGELERİ GENEL MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET
Vakfıkebir
Organize Sanayi Bölgesi

Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgesi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 22.05.1998 tarih ve 6454-6475 sayılı dağıtım yazısı ile oluşturulan yer seçim komisyonu 16.06.1998 tarihinde toplanmıştır. Komisyon öneri alanı mahallinde incelemiştir. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Küçük Sanatlar ve Sanayi Bölgeleri ve Siteleri Genel Müdürlüğünün 22.10.1999 tarih ve 011676 sayılı yazısıyla da yer seçimi kesinleşmiştir.

Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti; Trabzon Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı(%40), Vakfıkebir Belediyesi (%30) ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası(%30) kurucu ortaklarından oluşmaktadır.

Vakfıkebir’in yaklaşık 4,5 km güneyinde yer almakta olup 810 dönümlük arazi üzerine kurulmuştur. Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgesi Karma bir Organize Sanayi Bölgesidir. Arazi yapısı bakımından Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan diğer Organize Sanayi Bölgeleri arasından en uygun araziye sahiptir.

Bölgeye ulaşım karayolu, havayolu ve denizyolu ile sağlanmaktadır. Trabzon havalimanına 50 km, Trabzon Limanına 45 km ve Trabzon-Giresun Karayoluna yaklaşık 4,5 km mesafededir.

OSB’nin Trabzon-Giresun Karayolu’na bağlantısı planlama alanının kuzeyinde bulunan, Karayolları bölge Müdürlüğü tarafından projelendirilen OSB Bağlantı yolu ile sağlanacaktır. Mevcut ulaşım Yaylacık-Esentepe yolu üzerinden sağlanmaktadır.

Bölge dahilinde toplamda 4 adet Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır.

DEVAMI >>
PARSEL TAHSİSİ BAŞVURU FORMU
PARSEL TAHSİSİ BAŞVURU FORMU
OSB İMAR PLANI
OSB İMAR PLANI
SANAYİ BİLGİ PARSEL PAFTASI
SANAYİ BİLGİ PARSEL PAFTASI
Parsel Bilgi
Blok: C
Alan: 1400m2
Firma: Boş
Multimedya